برای دریافت مشاوره نظام وظیفه و سربازی بر روی دکمه مشاوره کلید کنید.

سؤالات متداول

وقتی که کارجو شغلی را می بیند که به نظرش مناسب اوست، وارد صفحه آگهی شغل می شود و بر روی گزینه “پذیرفته شدن برای شغل” کلیک می کند. در صفحه باز شده با کامل نمودن گزینه ها، یک فایل PDF رزومه هم که از قبل آماده کرده است را آپلود می کند و در نهایت با کلیک بر روی “ارسال درخواست” رزومه و اطلاعات تکمیل شده کارجو برای کارفرما ارسال می شود.

اطلاعات تماس به صورت عمومی به کاربران نمایش داده نمی‌شود، تنها صاحب حساب کاربری و کارفرمایانی که کارجو رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کرده و کارفرمایانی که بسته های رزومه دربافت کرده اند، قادر هستند اطلاعات تماس را مشاهده نمایند.

کاربر گرامی این اتفاق مستقیما از طرف کارفرما رخ داده‌ است و سامانه اِپا دخالتی در آن ندارد، با این حال ممکن است قضاوت اشتباهی از سوی کارفرما رخ داده باشد، هر شخصی خودش و دایره اطرافیانش که او را به خوبی می‌شناسند می‌داند که در چه جایگاهی قرار دارد، با این حال بهتر است نقطه ضعف‌های احتمالی را بر طرف کنیم، برای این کار پیشنهاد می‌شود مطمئن شوید رزومه‌تان کامل و با کیفیت است، رزومه اولین تأثیر شما بر روی کارفرما است، جالب است بدانید تعداد زیادی از درخواست‌های همکاری چه در ایران و چه در بیرون از ایران به خاطر قضاوت از روی شکل رزومه و ادبیات آن نادیده گرفته می‌شوند و یا تأثیر لازم بر روی کارجو را نمی‌گذارند. ادبیات رزومه و یادداشت همکاری (Cover Letter) بسیار بر روی قضاوت کارفرما از شما تاثیر می‌گذارند، از به کار بردن کلمات محاوره‌ای و خودمانی در رزومه اجتناب کنید، جایگاه دقیق خودتان در صنعت و حوزه تخصصی‌تان را بشناسید و اگر درخواست غیر منطقی یا جملات دستوری و با نگاه از بالا به پایین و یا حتی برعکس به صورت مظلومانه در رزومه خود به‌کار برده‌اید آن‌ها را اصلاح کنید. برای این منظور پیشنهاد می‌شود از رزومه‌سازهای استاندارد موجود در فضای اینترنت کمک بگیرید.

اطلاعیه های شغلی بصورت خاص برای کارجوها ارسال نمی شود و فقط در قسمت آگهی های شغلی قرار می گیرند و همه افراد وارد شده در تارنمای اِپاایران قابلیت دسترسی به آن ها را دارند. کارجوها برای دسترسی به این آگهی ها علاوه بر تارنمای اِپاایران، می توانند با عضویت در کانال های اِپاایران در شبکه های اجتماعی از آخرین اخبار و آگهی های منتشر شده، اطلاع بیابند.

برای مشاهده رزومه برای کارفرما، دو کار باید اتفاق بی افتد:

1- کارجو رزومه خود را برای کارفرما ارسال کند.

2- کارفرما بسته رزومه خریداری کرده باشد.

کارجو حتی اگر رزومه خود را برای کارفرما ارسال کرده باشد ولی کارفرما بسته رزومه خریداری نکرده باشد، نمی تواند اطلاعات کامل رزومه کارجو را مشاهده کند.