برای دریافت مشاوره نظام وظیفه و سربازی بر روی دکمه مشاوره کلید کنید.

پذیرش امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

پذیرش امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای همه افرادی که تمایل به سپری کردن سربازی در محیط غیر نظامی هستند، گزینه بسیار خوبی است. نکته مهم در مورد امریه بنیاد شهید این است که همه مقاطع تحصیلی می­توانند به صورت سرباز امریه جذب می­شوند. به امریه بنیاد شهید، طرح همیار جانباز نیز گفته می­شود.

 

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

سپری کردن سربازی در پادگان یکی از دغدغه ­های مشمولین سربازی است. سربازی در پادگان علی رغم فوایدی  که دارد برای بعضی از سربازان مشکل است. عده ­ای برای آسان­تر کردن دوره خدمت ضرورت به دنبال امریه می­روند. پذیرش امریه می­تواند از سختی­ های دوره سربازی بکاهد و تجربه مفیدی برای مشمولین سربازی باشد.

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف خدمت­ رسانی به ایثارگران دفاع مقدس انجام می­شود. سربازانی که موظف به خدمت سربازی هستند می­توانند با طرح همیار جانباز دوره سربازی را سپری کنند. اما برای دریافت امریه در بنیاد شهید و امور ایثارگران چه مدرک تحصیلی باید داشته باشیم؟ آیا رشته تحصیلی در گرفتن امریه تاثیر دارد؟ چگونه از فراخوان جذب امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران مطلع شویم؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مقاله توضیح داده می­شود.

مشاوران سامانه­ ی اپا می­توانند شما را در مورد بخش­ های مختلف امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران راهنمایی کنند.

تصویر بنیاد شهید و ایثارگران

 

شرایط امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

به دلیل این که بنیاد شهید و امور ایثارگران یک ارگان دولتی است، شرایطی برای متقاضیان امریه دارد. شرایط اولیه امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران عبارتند از:

 • اعتقاد و ایمان داشتن کامل به دین اسلام.
 • اعتقاد به ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی.
 • عدم پذیرش در این نهاد در صورت درخواست در سازمان‌های دیگر.
 • نداشتن هیچ گونه سوء سابقه ی کیفری و جرائم ویژه.
 • برگه اعزام کلیه نیروهای متقاضی پذیرش باید بدون غیبت باشد.
 • عضو نبودن در هیچ ­یک از سازمان ­های غیرقانونی.

آیا همه مقاطع تحصیلی می­توانند سربازی خود را در بنیاد شهید و امور ایثارگران طی کنند؟

معمولا ارگان­های دولتی سربازان امریه با مقطع تحصیلی بالاتر از لیسانس را جذب می­کنند. اما مدرک تحصیلی متفاضیان امریه بنیاد شهید یا طرح همیار جانباز از شرایط امریه نیست. متقاضیان امریه با مدرک تحصیلی دیپلم  و زیر دیپلم در هر رشته ­ای می­توانند در این طرح شرکت کنند.

کسانی که در مقطع لیسانس و بالاتر هستند باید رشته تحصیلی مورد نیاز بنیاد فارغ التحصیل شده باشند. معمولا رشته ­های تحصیلی مورد نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل کارشناسی بهداشت حرفه‌ای، روانشناسی، حقوق، رایانه، عمران و نقشه برداری، توانبخشی و طب ورزشی، برق، علوم اقتصادی، مددکاری، کاردرمانی، علوم و صنایع غذایی و معماری می­شود.

شرایط دیگری برای پذیرش امریه وجود دارد؟

در زمینه پذیرش طرح همیار جانباز شرایط دیگری در نظر گرفته می­شود. با توجه به تعداد درخواست ­هایی که وجود دارد احتمالا شرایط دیگری که شرایط ثانویه نام دارند، برای جذب امریه بررسی می­شوند. شرایط ثانویه پذیرش شامل: خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، متأهلین، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، معاف از رزم و فعالیت بسیج می‌باشد.

ثبت­ نام در امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

متقاضیان ثبت نام در طرح همیار جانباز باید مدارک زیر را تکمیل کرده و از طریق فکس برای بنیاد ارسال کنند. مدارک مورد نیاز برای پذیرش امریه در بنیاد شهید عبارتند از:

 • برگه اعزام به خدمت.
 • مدرک تحصیلی یا گواهی ابطال معافیت صادره از دانشگاه.
 • تمامی صفحات شناسنامه خود.
 • در صورت متاهل بودن اسکن تصویر شناسنامه همسر و فرزند.
 • کارت ملی.
 • تکمیل فرم ثبت­نام امریه(ir/vd77oa).

بنیاد پس از بررسی مدارک فوق با کسانی که مدارک آن­ها مورد تایید است، تماس خواهد گرفت. در مرحله بعد متقاضیان باید به صورت حضوری به دفتر اداره امور مشمولین و در دیگر استان‌ها به رئیس حراست جهت گزینش اولیه مراجعه نمایند. سربازان با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا علاوه بر مرحله فوق می‌بایستی از طریق هسته مرکزی گزینش مورد تأیید قرار گرفته و سپس بکارگیری شوند.

متقاضیان طرح همیار جانباز باید حتما برای برگه اعزام به خدمت خود با بنیاد هماهنگ باشند. به دلیل اینکه تاریخ اعزام در پذیرش امریه بسیار مهم است.

 

در مورد امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران به این نکات توجه داشته باشید:

سهمیه جذب امریه محدود بوده و طبیعتا همه افراد متقاضی امکان جذب نخواهند داشت. با توجه به سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران که از طرف ستاد کل نیروهای مسلح مشخص می­شود، سرباز امریه جذب می­شود.

سربازان امریه در بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به 24 ماه خدمت هستند.

نیروهای وظیفه دیپلم و زیر دیپلم با هر رشته تحصیلی مجاز به دریافت امریه می‌باشند. برخلاف سایر ارگان­ ها، مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر برای پذیرش امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران الزامی نیست.

کسانی که تمایل به گذراندن سربازی در بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند، باید با بنیاد شهید شهر خود هماهنگ باشند. متقاضیان پس از هماهنگی باید 2 الی 3 ماه قبل از تاریخ اعزام در امریه بنیاد ثبت نام کنند.

پذیرش در امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران به معنای استخدامی نیست ولی موجب آسان­تر شدن شرایط استخدامی می­شود.

برگه اعزام کلیه نیروهای متقاضی پذیرش باید بدون غیبت باشد. کسانی که معافیت تحصیلی دارند باید به تاریخ اتمام معافیت تحصیلی و مهلت معرفی به نظام وظیفه توجه کنند.

درخواست­کنندگان هرگونه وابستگی سببی و نسبی با کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران نداشته باشند. در صورت مشاهده افرادی که بستگان آن­ها کارمند بنیاد هستند، امریه لغو خواهد شد.

تصویر سربازان نظام وظیفه

سوالات متداول:

چگونه از فراخوان امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران با خبر شویم؟

برای اطلاع از فراخوان جذب امریه می­توانید به  بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر خود مراجعه کنید. شرایط و قوانین امریه را ببینید و همچنین از زمان اعزام را ببینید.

چه مقاطع تحصیلی می­توانند در بنیاد شهید و امور ایثارگران پذیرش امریه بگیرند؟

معمولا همه افراد با مدرک زیر دیپلم، دیپلم و مدارک دانشگاهی می­توانند در امریه بنیاد شهید ثبت نام کنند.

در هر مرحله از مراحل گرفتن امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران ممکن است ابهاماتی برای متقاضیان امریه بوجود بیاید. راهکار به موقع و صحیح افراد با تجربه می­تواند راهنمای خوبی برای کسانی که به دنبال امریه هستند باشد. مشاوران اپا در بخش مشاوره سایت شما را در پذیرش امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران راهنمایی خواهند کرد. شما می­توانید سوالات خود را در بخش مشاوره مطرح بفرمایید تا مشاوران با تجربه به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند. https://www.epairan.com/مشاوره

پست های مرتبط:

پاسخی بگذارید

فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

18 − هفت =