برای دریافت مشاوره نظام وظیفه و سربازی بر روی دکمه مشاوره کلید کنید.

پذیرش امریه استانداری ها

امریه استانداری ها یکی از راه هایی محسوب می­شود که مشمولان خدمت سربازی میتوانند از آن برای سهولت سربازی خود استفاده کنند. فارغ‌ التحصيلان دارای مدرك تحصيلي ليسانس، ‌فوق‌ليسانس و دكتري در رشته‌‌هاي تحصيلي مختلفی که از دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي دریافت کرده اند قادر به شرکت در فراخوان امریه استانداری ها هستند.

تصویر امریه استانداری ها
پذیرش امریه استانداری ها

امریه استانداری

پذیرش امریه استانداری این امکان را به فارغ­ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می­دهد تا دوره سربازی را در ادارات دولتی سپری کنند. افرادی که از استانداری امریه دریافت می­کنند پس از دوره آموزشی به اداره محل خدمت خود می روند و لازم نیست دوره سربازی را در پادگان باشند. متقاضیان امریه استانداری ها در صورت داشتن شرایطی که برای دریافت امریه وضع شده می­توانند برای پذیرش امریه اقدام کنند.

 

استانداری هر استان بر اساس دستورالعمل اجرایی نحوه بکارگیری کارکنان که از دفتر سیاست گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح ابلاغ شده پذیرش امریه دارند. جذب نیروی امریه به منظور بهره­گیری از توانمندی­ های علمی و تخصصی فارغ التحصیلان دانشگاهی در برای بهبود اقتصادی، تولیدی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و صرفه جویی در اعتبارات و هزینه­ها از مشمولین وظیفه (بدون غیبت) اعزامی سال 1399 پس از گذراندن دوره آموزش نظامی بصورت امریه دعوت به همکاری نماید.

استانداری های سراسر کشور با توجه به نیروی انسانی مورد نیاز خود از محل سهمیه امریه تخصیص یافته از وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی، تعدادی نیروی امریه را جذب می­کند. در امریه استانداری مشمولان سربازی در امور اداری مرتبط با رشته تحصیلی خود به جای خدمت سربازی فعالیت می­کنند. با توجه به نیازهای هر استان، رشته تحصیلی افراد مورد نیاز متفاوت است.  چه رشته­ هایی می­توانند برای دریافت امریه اقدام نمایند؟ در ادامه در مورد رشته تحصیلی مورد نیاز سازمان بیشتر توضیح داده می­شود.

معمولا سازمان­های مختلف بنابر ضوابطی که وجود دارد امکان استفاده از کسری خدمت وجود ندارد. با توجه به اینکه امریه می­تواند سابقه کار محسوب شود، در هر دوره مشمولین سربازی از امریه استقبال می­کنند تا از مزایای آن بهره­مند شوند. در مقاله قبل با عنوان پذیرش امریه سربازی، موضوعاتی همچون مزایای و معایب امریه سربازی و شرایط پذیرش امریه به طور مفصل توضیح داده شده است.

 

شرایط امریه استانداری

افراد متقاضی امریه استانداری برای پذیرش امریه باید شرایطی را داشته باشند. برای گرفتن امریه داشتن این شرایط ضروری است. این شرایط عبارتند از:

 • تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به اسلام و یا یكي از ادیان رسمي کشور
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.
 • عدم غیبت سربازی
 • دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس، ‌فوق‌ليسانس و دكتري در رشته‌‌هاي تحصيلي مرتبط با وظايف و ماموريت‌هاي سازمان

 

پذیرش امریه استانداری ها
پذیرش امریه استانداری ها

اولویت پذیرش امریه با چه کسانی است؟

در امریه استانداری ها اولویت ­های جهت پذیرش وجود دارد. متقاضیان امریه استانداری­ ها با داشتن شرایط زیر در اولویت پذیرش امریه قرار خواهید گرفت:

 • بومی بودن

به دلیل این که استانداری باید محل اسکان کسانی که غیربومی هستند را بپردازد، پذیرش امریه افراد غیربومی برای استانداری ­ها بار مالی دارد. بنابراین افراد متقاضی امریه باید بومی استان باشند. لذا سربازان امریه در نزدیکی محل زندگی خود مامور به خدمت می­شوند.

 • متاهل بودن
 • معاف از رزم بودن
 • ایتام
 • تحت پوشش بهزیستی و یا کمیته امداد
 • متقاضي خدمت در مناطق محروم
 • حداقل ۶ ماه سابقه عضويت در پايگاه مقاومت بسيج
 • نخبگان
 • بستگان درجه یک خانواده­ های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران

بستگان درجه یک شامل فرزند و برادر شهید، فرزند و برادر جاویدالاثر، فرزند جانباز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه می­شود.

مشاوران سامانه اپا می­توانند در مراحل مختلف امریه شما را راهنمایی فرمایند. کافی است در سایت ثبت نام نموده و در بخش مشاوره سایت www.epairan.com/مشاوره سوالات خود را بپرسید.

رشته‌هاي مورد نياز:

رشته­های مورد نیاز استانداری با توجه به نیاز سازمان مشخص می­شوند. همچنین در هر فراخوان ممکن است این رشته­ ها اندکی تغییر کنند. برای اطلاع یافتن از رشته ­های مورد نیاز استانداری می­توانید به سازمان مدیریت و برنامه­ریزی استان خود مراجعه بفرمایید و از فرخوان­های سازمان با خبر شوید. معمولا رشته­های تحصیلی مورد نیاز استانداری عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم اقتصادی
 • گرایش­های مختلف رشته برنامه ريزي (توسعه منطقه‌اي، شهري و روستايي)

این رشته­ها با توجه به آخرین فراخوان استانداری برای جذب امریه نوشته شده­اند. بدیهی است با منتشر شدن فرخوان­های بعدی استانداری برای جذب نیروی امریه، مطالب فوق بروزرسانی خواهند شد.

ثبت نام برای پذیرش امریه در استانداری

ثبت نام در سایت و تکمیل فرم­ مربوطه اولین گام برای دریافت امریه استانداری محسوب می­شود. متقاضیان امریه استانداری­ ها برای پذیرش باید مدارک زیر را داشته باشند.

برای ثبت نام در امریه استانداری به چه مدارکی نیاز داریم؟

پذیرش امریه استانداری ها

مدارك مورد نياز:

 • تكميل فرم درخواست گذراندن دوره ضرورت وظيفه در استانداری كشور در سامانه سازمان
 • برگه اعزام به خدمت بدون مهر غيبت
 • تصوير آخرين مدرك تحصيلي معدل‌دار يا معرفي نامه دانشگاه به حوزه‌ نظام وظيفه (برگه ابطال معافیت)
 • تصوير كليه صفحات شناسنامه
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت (گواهی بنیاد شهید، گواهی رزمندگی، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد نخبگان، گواهی فوت پدر یا مادر)
 • خلاصه سوابق تحصيلي، مطالعاتي و تجربي

در صورتی که متقاضی امریه واجد شرایط باشد پس از مدتی از منابع انسانی استانداری با او تماس گرفته شده و در صورت قبولی در امریه، به نیروهای مسلح معرفی خواهد شد.

چند نکته مهم در پذیرش امریه استانداری

متقاضیان امریه استانداری با اطلاع از نکات زیر با دید بهتری می­توانند برای پذیرش امریه اقدام نمایند:

برای اینکه از زمان فرخوان­های امریه استانداری مطلع شوید می­توانید به مراکز استانی سازمان مراجعه کنید. با توجه به اینکه تخصص ­های مورد نیاز هر استان برای جذب نیروی انسانی متفاوت است، با مراجعه حضوری می­توانید از شرایط آن­ها باخبر شوید.

حقوق سربازان امریه برابر یا کمی بیشتر از سربازان معمولی است.

چنانچه سربازان امریه عملکرد مناسبی نداشته باشند، لغو امریه خواهند شد. اما چه کارهایی باعت می­شوند که لغو امریه صورت بگیرد؟ تخلفاتی که باعث لغو امریه می­شوند عبارتنداز:

بی انضباطی، برخورد نامناسب با ارباب رجوع، سرقت اموال دولتی و …، جعل اسناد دولتی و …، تظاهر به بیماری و ارائه گواهی استعلاجی خارج از عرف پزشکی، مشکلات اخلاقی، ترک محل خدمت بیش از 15 روز، ایجاد نارضایتی در محل خدمت، تشویق و تحریک افراد به تحصن، شرکت در عملیات جاسوسی و خرابکارانه و براندازی نظام و برقراری ارتباط با ضد انقلاب داخل یا خارج از کشور، شرکت و گرایش به دسته بندی های سیاسی و احزاب و گروه ها در دوران خدمت سربازی، بی توجهی به وظایف و کم کاری بطور مستمر، شرکت در جرائم مالی و اخلاقی شبکه ای و …

 

سوالات متداول امریه استانداری

چگونه می­توان برای طرح امریه استانداری ثبت نام کرد؟

متقاضیان طرح امریه استانداری یا امریه استانداری می­توانند از طریق سایت استانداری استان خود ثبت نام نمایند.

آیا در طرح امریه استانداری، پروژه کسری خدمت از مدت سربازی کم می­کند؟

خیر متقاضیان امریه باید به این نکته توجه داشته باشند که سازمان­های امریه­ گیر موافق دادن کسری خدمت به سربازان نیستند.

استانداری چه مقاطع تحصیلی را به صورت امریه جذب می­کند؟

متقاضیان از مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا در صورت داشتن سایر شرایط جذب امریه استانداری می­شوند.

آیا سربازان امریه در مرکز استان­ها به کار گرفته می­شوند؟

محل خدمت سربازان امریه توسط استانداری مشخص می­شود.

برای سوالات بیشتر در مورد امریه استانداری می­توانید سوالات خود را در بخش مشاوره مطرح بفرمایید تا مشاوران با تجربه به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند. www.epairan.com/مشاوره

پست های مرتبط:

پاسخی بگذارید

فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

دو × 1 =