پذیرش امریه سازمان صدا و سیما

پذیرش امریه صدا و سیما برای رشته‌­های برق و کامپیوتر می­تواند سربازی را فرصتی برای آشنایی با سازمان صدا و سیما باشد. تسلط بر مباحث و نحوه­ی کار سیستم‌­های رادیویی و تلویزیونی نکته مثبت سربازان امریه صدا و سیما محسوب می­شود. متقاضیان امریه صدا و سیما معمولا در استان خود به­ کار گرفته می­‌شوند.

اگر نمی‌دانید امریه چیست، پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع به مطالعه این مطلب، مقاله امریه سربازی را مطالعه کنید.

امریه سازمان صدا و سیما

فارغ ­التحصیلان دانشگاهی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می­توانند در صورت داشتن شرایط سازمان صدا و سیما برای دریافت امریه اقدام کنند. بدیهی است با مطالعه در مورد امریه صدا و سیما با دید وسیع­‌تری این سازمان را بعنوان سازمان امریه سربازی انتخاب خواهید نمود.

آیا صدا و سیما در مقطع دکتری امریه نمی­گیرد؟

این سازمان با توجه به برنامه‌­ریزی که برای سربازان امریه کرده است در اطلاعیه‌­های اخیر برای مقطع دکتری پذیرش امریه نداشته است.

مقاطع تحصیلی مورد نیاز امریه سازمان صدا و سیما

سربازان امریه در مقاطع کاردانی، کارشناسي و کارشناسي ارشد با هدف تکمیل تخصص­‌های مورد نیاز سازمان صدا و سیما و همچنین آشنایی افراد فارغ التحصیل با این سازمان انجام می­شود. فارغ التحصیلان دانشگاهی می­توانند در مراکز صدا و سیمای استان­ها زیرمجموعه­‌های آن­ها در شهرستان­‌ها به کار گرفته شوند.

محل خدمت سرباز امریه صدا و سیما کجاست؟

محل خدمت سربازان وظیفه از طرف سازمان صدا و سیما مشخص می­‌شود و سازمان صدا و سیما در تعیین محل خدمت سربازان امریه، شهر محل سکونت متقاضی را در نظر میگیرد.

استخدام سربازان بعد از امریه

اگرچه گذراندن امریه در صدا و سیما تضمینی برای استخدام در این سازمان نیست ولی کسب تجربه و سابقه کار متناسب با رشته برق یا کامپیوتر، جذب و استخدامی را تسهیل نمایند. در مقاله قبل با عنوان پذیرش امریه سربازی، موضوعاتی همچون مزایای و معایب امریه سربازی و شرایط پذیرش امریه به طور مفصل توضیح داده شده است.

شرایط امریه سازمان صدا و سیما

 

سازمان صدا و سیما مانند هر سازمان دولتی دیگر شرایط عمومی و اختصاصی برای جذب نیروهای امریه خود دارد.

شرایط امریه صدا و سیما

شرایط عمومی امریه صدا و سیما عبارتند از:

  • تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به اسلام و یا یكي از ادیان رسمي کشور
  • احراز صلاحیت اخلاقی و عقیدتی با تایید گزینش و مرکز صیانت وحفاظت سازمان( نداشتن فساد اخلاقی- عدم سوء پیشینه کیفری )
  • عدم اعتياد به مواد مخدر
  • عدم دارای سابقه خدمت در مراکز نظامی و انتظامی
  • پذیرش مشمولان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی قصد ادامه تحصیل ،گرفتن معافیت کفالت پزشکی و … را دارند،امکان پذیر نمی باشد.
  • عدم غیبت سربازی

البته متقاضیان امریه سازمان صدا و سیما تا پایان مراحل اولیه پذیرش نباید دفترچه اعزام به خدمت بگیرند.

در مورد شرایط اختصاصی سازمان صدا و سیما این نکته اهمیت دارد که همانطور که در جدول رشته‌های مورد نیاز سازمان صدا و سیما آمده است، گرایش قدرت رشته برق امکان بهره­مندی از امریه صدا و سیما را ندارد. بنابراین متقاضیان امریه برای انجام پذیرش امریه باید مدرک تحصیلی خود را به همراه داشته باشند. بعلاوه پس از ارائه مدارک به سازمان صدا و سیما، صحت مدرک ارائه شده از دانشگاهی که فارغ التحصیل شده­اید سنجیده می­شود.

در جدول حداقل شرایط اختصاصی قابل قبول پذیرش امریه سازمان صدا و سیما

دانشگاه مورد پذیرش

رشته مقطع تحصیلی حداکثر مدت تحصیل حداکثر سن مورد قبول

دانشگاه های معتبر روزانه دولتی

مهندسی فناوری اطلاعات کلیه گرایش­ها

 مهندسی کامپیوتر کلیه گرایش­ها

مهندسی برق کلیه گرایش­ها به جزء برق قدرت

علوم کامپیوتر کلیه گرایش­ها

کارشناسی

9 ترم

26 سال

کارشناسی ارشد 5 ترم

28 سال

الکترونیک کلیه گرایش­ها کاردانی 5 ترم 24 سال

چگونه برای پذیرش امریه در سازمان صدا و سیما ثبت نام کنیم؟

سوالی که ممکن است در ذهن متقاضیان امریه صدا و سیما باشد این است که پذیرش امریه صدا و سیما چه مراحلی دارد؟
آیا برای شروع ثبت نام مراجعه حضوری به سازمان نیاز است؟
در پاسخ به این سوال باید گفت در اولین مرحله نیاز به مراجعه حضوری نیست و متقاضیان امریه باید ابتدا در صفحه مربوط به امریه سایت سازمان صدا وسیما ثبت نام نمایند.

برای ثبت نام در سایت سازمان صدا و سیما به چه مدارکی نیاز داریم؟

  • اسکن شناسنامه
  • اسکن کارت ملی
  • اسکن عکس پرسنلی
  • اسکن مدرک تحصیلی (بهتر است این مدرک گواهی مدرک فارغ التحصیلی باشد)

پیگیری امریه صدا و سیما بعد از ثبت نام

در صورتی که متقاضی امریه واجد شرایط باشد پس از مدتی از منابع انسانی سازمان صدا و سیما با او تماس گرفته می­شود. در مرحله بعد، صحت اطلاعات وارد شده و همچنین اطلاعات شناسایی خانواده شخص متقاضی بررسی می­شوند. سپس به متقاضی امریه تماس گرفته می­شود تا برای ارائه مدارک به صورت حضوری و همچنین تست‌­های پزشکی و مصاحبه علمی به سازمان صدا و سیما مراجعه نماید. آنچه لازم است مدارک شناسایی و تحصیلی هستند اما با داشتن مدارکی از جمله سابقه بسیج، از خانواده شهید یا ایثارگر بودن، داشتن موفقیت ­علمی و فرهنگی، متاهل و دارای فرزند بودن،از مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی بودن و معافیت از رزم داشتن می­تواند برای شما امتیاز بالاتری برای قبولی در امریه سازمان صدا و سیما باشد.

مصاحبه علمی امریه صدا و سیما

امریه صدا و سیما

مصاحبه علمی شامل دو نوبت می‌­باشد. در نوبت اول از همه متقاضیان امریه امتحان کتبی گرفته می­شود پس از قبولی در امتحان کتبی همه متقاضیان باید در نوبت دوم مصاحبه علمی شرکت کنند. نوبت دوم به صورت شفاهی است. در مصاحبه شفاهی از مفاهیم مخابراتی مرتبط با سازمان صدا و سیما سوالاتی پرسیده می­شود. در صورت عدم قبولی در این مرحله و نیاز مجدد به آزمون علمی در صورت امکان مهلت دیگری به متقاضیان امریه داده می‌­شود. پس از قبولی در این مرحله از طرف سازمان صدا و سیما تحقیق محلی صورت می­گیرد. نظرات دوستان و همکاران (در صورت شاغل بودن) در مورد اخلاق، رفتار و فعالیت‌­های اجتماعی و فرهنگی شخص، در این مرحله مورد ارزیابی قرار می­گیرد.

در مرحله بعد متقاضی امریه باید مدارک خود را به واحد حراست مرکز استانی که قرار است خدمت کند، تحویل دهد. مرکز صدا و سیمای استان در صورت تایید، مدارک را به سازمان صدا و سیما تحویل می دهد.

ارسال دفترچه اعزام

پس از طی کردن این مراحل، زمان ارسال دفترچه اعزام در تاریخ مشخص شده توسط سازمان صدا و سیما فرا می­‌رسد. پس از تایید نیروهای مسلح، پذیرش امریه قطعی می­‌شود.

سوالات متداول امریه سازمان صدا و سیما

چه رشته­‌هایی می­توانند امریه صدا و سیما را تقاضا کنند؟

رشته­‌های برق در همه­‌ی گرایش­‌ها بجز قدرت و رشته­‌های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر می­توانند برای جذب امریه در این سازمان اقدام کنند.

سازمان صدا و سیما چه مقاطع تحصیلی را به صورت امریه جذب می­کند؟

متقاضیان از مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت داشتن سایر شرایط جذب امریه صدا و سیما می­شوند.

آیا سربازان امریه در تهران به کار گرفته می­شوند؟

محل خدمت سربازان امریه توسط سازمان مشخص می­شود. سازمان صدا و سیما درتعیین محل خدمت سربازان امریه، شهر محل سکونت آن­ها را در نظر می­گیرد.

برای سوالات بیشتر در مورد امریه صدا و سیما می‌­توانید سوالات خود را در بخش مشاوره مطرح بفرمایید تا مشاوران با تجربه به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند.

پاسخی بگذارید

فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت توسعه کسب و کارهای نوپا می‌باشد.