راهنمای جامع دریافت امریه سربازی در سال 1398

اگر هیچگونه آشنایی قبلی با امریه سربازی و نحوه دریافت امریه ندارید، لازم است بدانید که امریه در واقع همان خدمت سربازی می باشد اما با این تفاوت که مشمولان به جای خدمت در پادگان ها در سازمان های دولتی کشور که امریه می پذیرند خدمت می نمایند. دریافت امریه سربازی شرایط خاص خودش را دارد و در صورتی که خواهان دریافت امریه سربازی هستید می بایست از تمامی موارد مرتبط با امریه آگاه شوید و در صورت دارا بودن پیش شرط های سازمان مورد نظر که مورد تایید ستاد نیروهای مسلح قرار گرفته است

پیرو ابلاغ سهمیه ۱۳۹۷ کارکنان وظیفه تعون یار به ادرات کل اجرایی بدینوسیله دستور العمل جذب نگهداری و به کار گیری موثر این کارکنان جهت اطلاع و اقدام لازم به حضور ایفا می گردد:

ماده ۱: شرایط عمومی و تخصصی متقاضیان طرح سربازان تعاون یار:

شرایط عمومی

الف) اعتقاد داشتن به ادیان رسمی کشور

ب) اعتقاد و الزام به ولایت فقیه و نظلم جمهوری اسلامی و قانون اساسی

پ) عدم اشتهاذ به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق

ت) عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمان ها گروههای غیر قانونی اعلام شده از سوی مقامات صالحه

ث) عدم اعتیاد به مواد دخانی، مخدر و روان گردان و سابقه محکومیت کیفری موثر

شرایط تخصصی

الف) دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در رشته های تحصیلی مرتبط با شرح وظایف و ماموریت های محوله وزارت متبوع

ب) حداقل معدل معادل ۱۵(برای فارغ التحصیلان دوره های روزانه دانشگاه های دولتی) و حداقل ۱۶ (برای فارغ التحصیلان دوره های شبانه، نیمه حضوری، آزاد، علمی کاربردی و پیام نور)

پ)ارئه برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت و یا سابقه خدمت قبلی تحت هر عنوان و سابقه اخذ امریه از سایر دستگاه های اجرایی و نظامی مظابق با تاریخ های اعزام اعلام شده.

ت) متقاضیان می بایبست بومی مناطق محروم و کم توسعه یافته باشند

تبصره۱: خانواده معظم ایثارگران (شهدا، جانبازان و آزادگان)، مشمولان متاهل، معاف از رزم، افراد نخبه، تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با ارائه مدرک مستند و رسمی از شمول بند (ت) مستثنی می باشند ( موضوع بخشنامه شماره ۲۰۴۳۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱)

تبصره ۲: شرایط عمومی و تخصصیی قبل از جذب باید به متقاضیات اعلام گردد.

ماده ۲:

ثبت نام سربازان تعاون یار

از کلیه مشولانی که درای شرایط عمومی و اختصاصی (ماده ۱) می باشند. با توجه به ضوابط تعیین شده ثبت نام بعمل آورده شده و چنانچه تعداد متقاضیان واجد شرایط مازاد بر تعداد سهمیه واگذار شده باشد الزامیست این افراد با توجه به شرط معدل، مصاحبه، تخصصص های خاص و… نفرات برگزیده معرفی گردند.

تبصره۱: ایجاد شرایط مساوی و برابر برای کلیه افراد دارای شرایط می بایست فراهم گردد.

تبصره۲: شایان ذکر لست به کارگیری مشمولین وظیفه در خارج از محل سکونت ممنوع می باشد. در صورت درخواست متقاضی، ارائه تعهد کتبی و نیاز آن اداره کل و همچنین نبودن تقاضا در شهرستان مورد نظر بلامانع بوده که در این صورت شرایط فرد بومی برای متقاضی لحاظ خواهد شد. و دستگاه تعهدی جهت پرداخت و تامین هزینه خوراک و تامین مسکن ندارد.

ماده ۳:

مدارک لازم برای ثبت نام در سایت به شرح ذیل می باشد:

_ اسکن تصویر برگ اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت).

_ اسکن تصویر گواهی مدرک تحصیلی یا فراغت از تحصیل با قید معدل.

_ آدرس، کروکی محل سکونت و شماره تلفن

_ اسکن تصویر کارت ملی پشت و رو

_ اسکن تصویر ۳ در ۴

_ اسکن تصویر کلیه صفحات اول و دوم شناسنامه

_ اسکن مدارک عائله تحت تکفل در صورت وجود (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه)

به مدارک ارسالی که دارای شرایط اعلام شده نباشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تبصره۱: این اداره کل پس از دریافت و بررسی متقاضیان در صورت داشتن شرایط نسبت به معرفی متقاضیان برای انجام مراحل جذب و گزینش اقدام خواهد نمود.

پاسخی بگذارید

فیلدهای ضروری علامت گذاری شده اند *

کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت توسعه کسب و کارهای نوپا می‌باشد.